Automatic fuse double pole B16A
Article number
4601758H
ean
8715133045621
Regular Price
€14.75
In stock
double-pole circuitbreaker 16A, Blibox
| Fusebox size | 2-module |
|---|---|
| Mounting method | snap-on fixing rail 35mm EN50022 |
| Degree of protection component | IP21 |
| Component type 1 | double-pole circuit breaker |
| Rated current | 16A |
| Tripping characteristic | B |
| Thickness connection cable | 1 - 25 mm² |
| Rated voltage | 400 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Amount of poles | 2 |
| Mounting method | click into place |
| Length | 81 mm |
| Width | 35 mm |
| Height | 78.5 mm |
| Net weight | 200 g |
| Colour | white |
| Secondary colour | blue |
| Material | ABS |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | CE |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.4 cm |
| Length packaging | 17 cm |
| Height packaging | 6.2 cm |
| Gross weight | 0.236 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 24 |
| Width export carton | 24 cm |
| Length export carton | 29.5 cm |
| Height export carton | 36.7 cm |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German