Solar Power 100 solar panel with integrated mounting bracket
Article number
4404110
ean
8715133130686
Regular Price
€139.00
In stock
The new HABA solar panels, designed for effortless and swift installation on the roof of your recreational vehicle.
Equipped with an integrated bracket, these monocrystalline panels ensure maximum efficiency compared to other types of solar panels.
Available in 3 different wattages, which are the 100, 135 and 170 watts, they cater to a variety of energy needs, providing reliable power on the go.
Choose HABA for superior performance and ease of use in sustainable energy solutions for your outdoor adventures.
| Sales packaging | box with full colour sticker |
|---|---|
| Width | 585 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 920 mm |
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 59 cm |
| Length packaging | 102 cm |
| Height packaging | 6 cm |
| Gross weight | 7 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 20 |
| Width export carton | 60 cm |
| Length export carton | 103.5 cm |
| Height export carton | 6.5 cm |
| Weight export carton | 7.5 kg |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German