C-line Furnari 2.0 Flex spot black
- 140 lumens natural white light
- Flexible arm, fully rotatable
- One-button dimming control
- Sleek, modern design
- Available in black
Introducing the first surface-mounted spotlight in our C-Line range: the C-Line Furnari 2.0 Flex. This sleek and flexible spotlight combines stylish design with practical functionality. With natural white light and a brightness of 140 lumens, it provides clear and focused illumination. The flexible arm allows free rotation, giving you full control over the light direction. Easily operated and dimmed via a single button for intuitive use. Available exclusively in black.
| Connection voltage | 10-30 V DC |
|---|---|
| Power consumption | 2 W |
| Length connection cable | 200 mm |
| Polarity sensitive | yes |
| Luminous flux | 140 lm |
| Light colour | 4000 K |
| Dimmable by product | Yes |
| Length stripped connection cable | 5 mm |
| Stabilized | yes |
| Orientable | Yes |
| External dimmable | no |
| Mounting method | vastschroeven |
| Type of cover | transparent |
| Type of light source | COB |
| Light beam angle | 60 ° |
| Switch type | mechanical on/off and dim |
| Type of fitting | integrated |
| Flexible arm | Yes |
| Length | 53 mm |
| Width | 53 mm |
| Height | 214 mm |
| Net weight | 93 g |
| Colour | black |
| Material | metal/plastic |
| Degree of protection | IP20 |
| Distance between screw holes length | 46 mm |
| Distance between screw holes width | 46 mm |
| Installation | surface |
| Sales packaging | colour box |
| Quantity per package | 1 |
| Brand | HABA |
|---|---|
| Sales unit | 1 |
| Width packaging | 6 cm |
| Length packaging | 6 cm |
| Height packaging | 23 cm |
| Quantity per export carton | 75 |
| Width export carton | 48 cm |
| Length export carton | 48 cm |
| Height export carton | 33 cm |
| Log in to view this information |
The shops shown below have recently purchased this product from us. Please call the shop in question to enquire whether they still have the product in stock.
Dutch
French
German