C-Line light switch and Schuko socket with Opal faceplate 2 way anthracite - packed
Article number
4102050H
ean
8715133044914
Regular Price
€21.70
In stock
The Opal Light Switch and Schuko Socket brings you the following features and benefits:
- Flexible – Compatible with other brands like Presto and Inprojal
- Convenient – Two-way functionality for multiple uses
- Durable – Ensures longevity and reliability
- Safe – Operates at a safe voltage of 230V AC
- Efficient – Consumes a maximum current of 16A
| Sales packaging | blister |
|---|---|
| Socket type | Schuko |
| Maximum connection voltage | 250 V AC |
| Maximum current | 16 A |
| Wire thickness to be connected | 0.5 - 2.5mm² |
| Width | 117 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 60 mm |
| Net weight | 92 g |
| Colour | anthracite |
| Material | ABS |
| Certification | CE |
| Mounting method | click into place, screw in place |
| Diameter screw hole | 3.5 mm |
| Distance between screw holes length | 46 mm |
| Distance between screw holes width | 46 mm |
| Installation | built-in |
| Connection voltage | 230 V AC |
| Electric current | 16 A |
| Power consumption | 3680 W |
| Frequency | 50Hz |
| Polarity sensitive | no |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.4 cm |
| Length packaging | 25 cm |
| Height packaging | 7 cm |
| Gross weight | 0.157 kg |
| Quantity per export carton | 10 |
| Width export carton | 24 cm |
| Length export carton | 29.5 cm |
| Height export carton | 36.7 cm |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German