C-Line switch for electric step with Opal faceplate black
| Switch type | SPDT (single pole double throw switch) |
|---|---|
| Maximum connection capacity | 480 W |
| Maximum connection current | 16 A |
| Connection voltage | 10 -30 V DC |
| Mounting method | screw in place |
| Diameter screw hole | 3.5 mm |
| Distance between screw holes length | 46 mm |
| Distance between screw holes width | 46 mm |
| Installation | built-in |
| Length recessed | 46 mm |
| Diameter recessed | 50 mm |
| Width above surface | 60 mm |
| Length above surface | 63 mm |
| Height above surface | 14 mm |
| Length | 60 mm |
| Width | 63 mm |
| Height | 58.5 mm |
| Net weight | 42 g |
| Colour | black |
| Material | plastic |
| Certification | CE |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.4 cm |
| Length packaging | 17 cm |
| Height packaging | 6.2 cm |
| Gross weight | 0.084 kg |
| Width export carton | 24.2 cm |
| Length export carton | 30 cm |
| Height export carton | 36.8 cm |
| HS code | 8536.6990.99 - 2,3% |
| Log in to view this information |
The shops listed below have HABA products in stock. Please call the shop in question to enquire whether the desired product is in stock.
Dutch
French
German