Campio navigation light white LED - ECE R10 - black - set of 2 pieces
Article number
4303746ZH
ean
8715133044648
Regular Price
€7.50
In stock
Mini recessed spot for safe navigation in the vehicle.
The Campio mini recessed spot is the perfect solution for illuminating the areas where people walk, from below. This makes it easier and safer to move from one area to another in the evening and at night. Campio can also be used to create a starry sky.
Illuminate
So Campio can be used for at least 2 purposes. When it is used to illuminate the movement areas, Campio can be incorporated in the wall under the lower cabinets, in the wall under the seating area, in the side walls of the entrance or in the skirting boards.
For a starry sky, a beautiful pattern can be designed in the ceiling.
The light intensity can also be adjusted with an external dimmer.
Installation
The Campio mini recessed spot has a small recessed diameter of 13 mm and a height of 14 mm and comes with 30 cm wiring for the 12V connection.
The mini spot is self-clamping, so easy to install.
| Height | 15 mm |
|---|---|
| Diameter | 18 mm |
| Colour | black |
| Material | plastic |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | ECE R10 |
| Height recessed | 14 mm |
| Diameter recessed | 13 mm |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 10.5 cm |
| Length packaging | 17 cm |
| Height packaging | 5 cm |
| Gross weight | 0.04 kg |
| Quantity per box | 10 |
| Quantity per export carton | 150 |
| Width export carton | 40.5 cm |
| Length export carton | 59 cm |
| Height export carton | 38.5 cm |
| Weight export carton | 6.5 kg |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German