Copiano ceiling light black
- 310 lumens crisp white light
- SMD LED technology
- Frosted cover, glare-free
- Splash-proof design
- For living room, bathroom & bedroom
Meet the Copiano ceiling light. A compact, powerful, and reliable ceiling lamp. This smart little light delivers 310 lumens of crisp white light using energy-efficient SMD LED technology. Its frosted cover ensures a soft, glare-free glow, ideal for vehicle interiors. Thanks to its splash-proof design, the Copiano also performs well in damp conditions. Perfect for brightening key areas such as the living room, bathroom, or bedroom area.
| Connection voltage | 10-24 V DC |
|---|---|
| Electric current | 0.4 A |
| Power consumption | 5 W |
| Length connection cable | 200 mm |
| Polarity sensitive | yes |
| Luminous flux | 310 lm |
| Light colour | 4000 K |
| External driver necessary | No |
| Dimmable by product | No |
| Length stripped connection cable | 5 mm |
| Lighting modes | aan, uit |
| Stabilized | yes |
| External dimmable | no |
| Mounting method | vastschroeven |
| Type of cover | frosted glass |
| Type of light source | SMD |
| Light beam angle | 180 ° |
| Switch type | non |
| Energy label | G |
| Type of fitting | integrated |
| Height | 10 mm |
| Diameter | 165 mm |
| Net weight | 245 g |
| Colour | black |
| Secondary colour | white |
| Material | metal |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | CE |
| Diameter screw hole | 3 mm |
| Distance between screw holes length | 130 mm |
| Distance between screw holes width | 130 mm |
| Installation | surface |
| Sales packaging | colour box |
| Quantity per package | 1 |
| Brand | HABA |
|---|---|
| Sales unit | 1 |
| Gross weight | 0.3 kg |
| Quantity per export carton | 40 |
| Log in to view this information |
The shops shown below have recently purchased this product from us. Please call the shop in question to enquire whether they still have the product in stock.
Dutch
French
German