C-Line 12 Volt power socket with antenna and satellite with Opal faceplate black - packed
Can be used in combination with other brands like Presto and Inprojal switching equipment
| Socket type | 12V standard cigarette, antenne, satelliet |
|---|---|
| Maximum connection voltage | 12 V DC |
| Maximum current | 6 A |
| Wire thickness to be connected | 0.5 - 2.5mm² |
| Connection voltage | 12 V DC |
| Electric current | 6 A |
| Power consumption | 72 W |
| Polarity sensitive | yes |
| Mounting method | click into place, screw in place |
| Diameter screw hole | 3.5 mm |
| Distance between screw holes length | 46 mm |
| Distance between screw holes width | 46 mm |
| Installation | built-in |
| Width | 60 mm |
| Height | 63 mm |
| Length | 60 mm |
| Net weight | 55 g |
| Colour | black |
| Material | ABS |
| Certification | CE |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.5 cm |
| Length packaging | 17 cm |
| Height packaging | 6.5 cm |
| Gross weight | 0.098 kg |
| Quantity per export carton | 24 |
| Width export carton | 24 cm |
| Length export carton | 29.5 cm |
| Height export carton | 37 cm |
| Log in to view this information |
The shops shown below have recently purchased this product from us. Please call the shop in question to enquire whether they still have the product in stock.
Dutch
French
German