Automatic fuse double pole B16A - without sales packaging
Article number
4601758
ean
8715133045614
Regular Price
€13.50
In stock
Automatische zekering dubbelpolig B16A
| Fusebox size | 2-module |
|---|---|
| Mounting method | snap-on fixing rail 35mm EN50022 |
| Degree of protection component | IP21 |
| Component type 1 | double-pole circuit breaker |
| Rated current | 16A |
| Tripping characteristic | B |
| Thickness connection cable | 1 - 25 mm² |
| Rated voltage | 400 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Amount of poles | 2 |
| Mounting method | click into place |
| Length | 81 mm |
| Width | 35 mm |
| Height | 78.5 mm |
| Net weight | 200 g |
| Colour | white |
| Secondary colour | blue |
| Material | ABS |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | CE |
| Sales packaging | without packaging |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Gross weight | 0.198 kg |
| Quantity per box | 6 |
| Width box | 22.2 cm |
| Length box | 9 cm |
| Height box | 8 cm |
| Weight box | 1.233 kg |
| Quantity per export carton | 120 |
| Width export carton | 24.2 cm |
| Length export carton | 46 cm |
| Height export carton | 33.5 cm |
| Weight export carton | 25.088 kg |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German