Consumer unit 6 way caravan and motorhome empty
| Fusebox size | 6-module |
|---|---|
| Mounting method | snap-on fixing rail 35mm EN50022 |
| Mounting method | screw in place |
| Diameter screw hole | 4 mm |
| Distance between screw holes length | 223 mm |
| Distance between screw holes width | 95 mm |
| Installation | surface |
| Length | 240 mm |
| Width | 128 mm |
| Height | 91 mm |
| Net weight | 495 g |
| Colour | white |
| Material | ABS |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | CE |
| Sales packaging | box with full colour sticker |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 240 |
| Log in to view this information |
The shops shown below have recently purchased this product from us. Please call the shop in question to enquire whether they still have the product in stock.
Dutch
French
German