Extension lead 10 metres neoprene 3x 1.5mm² - CEE plug and CEE socket coupler - in cable bag - Viva
Article number
4604812V
ean
8715133040893
Regular Price
€33.70
In stock
This 10-metre CEE extension lead is an essential item for any camping trip or boat ride. Here are some of its key features and benefits:
- Robust - made of neoprene for durability
- Long - 10 metre cable for long range
- Safe - fitted with CEE plug and socket coupler
- Handy - supplied in a bag for easy storage
- Specifications - 3x 1.5mm² cable thickness, 230V connection voltage
| Cable application | extension lead |
|---|---|
| Cable length | 10m |
| Cable type | H07RN-F |
| Inner core diameter cable | 3x 1.5mm² |
| Connection type | CEE |
| Coupler type | CEE |
| Height | 60 mm |
| Diameter | 270 mm |
| Net weight | 1700 g |
| Colour | black |
| Secondary colour | blue |
| Material | plastic/metal |
| Degree of protection | IP44 |
| Sales packaging | bag with full colour insert / card |
| Quantity per package | 1 |
| Brand | Viva |
|---|---|
| Sales unit | 1 |
| Width packaging | 36 cm |
| Length packaging | 36 cm |
| Height packaging | 4.5 cm |
| Gross weight | 1.663 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Width export carton | 87 cm |
| Length export carton | 121 cm |
| Height export carton | 80 cm |
| Weight export carton | 369 kg |
| HS code | 8544.4290.00 - 3.3% |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German