Flat LED pin bulb 12V G4 - 150 lumen
Article number
4304800H
ean
8715133022905
Regular Price
€8.50
In stock
The Flat LED Pin Bulb 12V G4 - 150 Lumen offers several features and benefits:
- Efficient - Comparable light output to a 10W halogen bulb
- High Quality - Warm white LED for a pleasant lighting atmosphere
- Long-Lasting - Provides up to 20,000 hours of light
- Compact - Ø22x8mm size fits into tight spaces
- Dimmable - Adjust the brightness to suit your needs
| Luminous flux | 150 lm |
|---|---|
| Light colour | 3200 K |
| External driver necessary | No |
| Dimmable by product | No |
| Stabilized | no |
| External dimmable | yes |
| Type of cover | transparent |
| Type of light source | SMD |
| Light beam angle | 120 ° |
| Switch type | non |
| Energy label | G |
| Type of fitting | G4 |
| Connection voltage | 11 - 15 V DC |
| Power consumption | 1,2 W |
| Polarity sensitive | no |
| Height | 8 mm |
| Length | 30 mm |
| Diameter | 22 mm |
| Net weight | 3 g |
| Colour | white |
| Material | plastic/metal |
| Certification | CE |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Quantity per box | 100 |
| Quantity per export carton | 500 |
| HS code | 8539 52 00 00 |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German