kWh meter
Article number
4601470H
ean
8715133045492
Regular Price
€32.95
In stock
This kWh meter (energy meter) allows you to measure the consumption, kilowatt hours, of the electrical installation of the camper, caravan or boat.
Easy to install thanks to the snap-on mounting on standard profile rails 35mm EN50022.
| Mounting method | snap-on fixing rail 35mm EN50022 |
|---|---|
| Degree of protection component | IP21 |
| Thickness connection cable | 1 - 25 mm² |
| Rated voltage | 230 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Mounting method | click into place |
| Length | 91.5 mm |
| Width | 18 mm |
| Height | 65 mm |
| Net weight | 75 g |
| Colour | white |
| Material | ABS |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | CE |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.3 cm |
| Length packaging | 17 cm |
| Height packaging | 6 cm |
| Gross weight | 0.177 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 90 |
| Width export carton | 40 cm |
| Length export carton | 59 cm |
| Height export carton | 38 cm |
| HS code | 9028 30 11 00 - 0.0% |
| Log in to view this information |
| User manual | View the user manual |
|---|
Dutch
French
German