Lanciano USB-C socket - ECE R10 - black - without sales packaging
Article number
4305749GL
ean
8715133131355
Regular Price
€23.95
In stock
New assortment 2026
- USB-C charging directly from the rail
- QC + PD fast charging technology
- For phones and tablets
- Secure and seamless mounting
- Practical, flexible design
| Connection voltage | 10-15 V DC |
|---|---|
| Polarity sensitive | no |
| Socket type | USB |
| USB type | USB-C |
| Amount of USB charging ports | 1 |
| Charging technology | QC + PD |
| Power consumption in standby mode | <1 mA |
| Maximum charging power USB-C | 30 W |
| Width | 26 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 26 mm |
| Net weight | 18 g |
| Colour | black |
| Material | plastic |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | ECE R10 |
| Mounting method | click into place |
| Installation | surface |
| Sales packaging | white box |
| Quantity per package | 1 |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 4 cm |
| Length packaging | 4.5 cm |
| Height packaging | 3 cm |
| Gross weight | 0.021 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 200 |
| Width export carton | 30 cm |
| Length export carton | 36.5 cm |
| Height export carton | 24 cm |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German