MAAS waterpump 12V 10 Liter for Reimo
Article number
2401000R
ean
8715133041753
Regular Price
€11.10
In stock
| Water pump type | submersible pump |
|---|---|
| Flow rate | 10L/min |
| Maximum water pressure | 1,5 bar |
| Diameter hose connection | 11 mm |
| Connection type | Tule geschikt voor 10 - 14 mm waterslang |
| Connection voltage | 12 V DC |
| Electric current | 4.15 A |
| Power consumption | 50 W |
| Length connection cable | 800 mm |
| Polarity sensitive | yes |
| Width | 33 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 38 mm |
| Net weight | 135 g |
| Colour | grey |
| Material | plastic |
| Sales packaging | blister |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 13.5 cm |
| Length packaging | 25 cm |
| Height packaging | 8 cm |
| Gross weight | 0.202 kg |
| Quantity per box | 10 |
| Quantity per export carton | 50 |
| Width export carton | 39 cm |
| Length export carton | 58.5 cm |
| Height export carton | 38.5 cm |
| Weight export carton | 8.85 kg |
| HS code | 8413.8100.90 - 1.7% |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German