Opal frame with hinged lid grey
Article number
4101020
ean
8715133028501
Regular Price
€5.50
In stock
The HABA Opal Frame with hinged lid is a reliable solution for covering your C-Line socket. It offers several features and benefits:
- Robust - Made of durable plastic
- Compatible - Can be used with Presto and Inprojal switching equipment
- Versatile - Suitable for caravans, motorhomes and boats
- Easy Installation - Simple to fit and use
- Secure - Hinged lid for secure coverage
| Number of units | 1 |
|---|---|
| Mounting method | vastklikken |
| Coverflap | yes |
| Length opening | 46.5 mm |
| Width opening | 46.5 mm |
| Type of frame | built-in |
| Length | 68 mm |
| Width | 60 mm |
| Height | 13.5 mm |
| Net weight | 18 g |
| Colour | grey |
| Material | plastic |
| Suitable for | C-line componenten |
| Sales packaging | without packaging |
| Quantity per package | 1 |
| Brand | HABA |
|---|---|
| Sales unit | 1 |
| Width packaging | 6.7 cm |
| Length packaging | 6 cm |
| Height packaging | 1.4 cm |
| Gross weight | 0.018 kg |
| Quantity per box | 50 |
| Width box | 14.8 cm |
| Length box | 32 cm |
| Height box | 7.5 cm |
| Weight box | 0.985 kg |
| Quantity per export carton | 500 |
| Width export carton | 31.2 cm |
| Length export carton | 34 cm |
| Height export carton | 39 cm |
| Weight export carton | 6.669 kg |
| HS code | 3926 90 97 90 6.5% |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German