Solar Power 135 solar panel with integrated mounting bracket
Article number
4404120
ean
8715133045775
Regular Price
€179.00
In stock
The new HABA solar panels, designed for effortless and swift installation on the roof of your recreational vehicle.
Equipped with an integrated bracket, these monocrystalline panels ensure maximum efficiency compared to other types of solar panels.
Available in 3 different wattages, which are the 100, 135 and 170 watts, they cater to a variety of energy needs, providing reliable power on the go.
Choose HABA for superior performance and ease of use in sustainable energy solutions for your outdoor adventures.
| Sales packaging | box with full colour sticker |
|---|---|
| Width | 585 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 1260 mm |
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 58.5 cm |
| Length packaging | 136.5 cm |
| Height packaging | 5.5 cm |
| Gross weight | 9.5 kg |
| Quantity per box | 1 |
| Quantity per export carton | 1 |
| Log in to view this information |
Dutch
French
German