Campio navigation light - ECE R10 - black - without sales packaging
Mini recessed spot for safe navigation in the vehicle.
Mini recessed spot for safe navigation in the vehicle.
The Campio mini recessed spot is the perfect solution for illuminating the areas where people walk, from below. This makes it easier and safer to move from one area to another in the evening and at night. Campio can also be used to create a starry sky.
Illuminate
So Campio can be used for at least 2 purposes. When it is used to illuminate the movement areas, Campio can be incorporated in the wall under the lower cabinets, in the wall under the seating area, in the side walls of the entrance or in the skirting boards. For a starry sky, a beautiful pattern can be designed in the ceiling. The light intensity can also be adjusted with an external dimmer.
Installation
The Campio mini recessed spot has a small recessed diameter of 13 mm and a height of 14 mm and comes with 30 cm wiring for the 12V connection. The mini spot is self-clamping, so easy to install.
| Connection voltage | 12 V DC |
|---|---|
| Power consumption | 0.3 W |
| Length connection cable | 300 mm |
| Polarity sensitive | yes |
| Luminous flux | 50 lm |
| Light colour | 3000 K |
| Length stripped connection cable | 11 mm |
| Stabilized | no |
| External dimmable | yes |
| Mounting method | klemmen |
| Type of light source | SMD |
| Type of cover | transparent |
| Light beam angle | 100 ° |
| Type of fitting | integrated |
| Height | 15 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Net weight | 13 g |
| Colour | black |
| Material | plastic |
| Degree of protection | IP21 |
| Certification | ECE R10 |
| Height recessed | 14 mm |
| Diameter recessed | 13 mm |
| Height above surface | 1 mm |
| Diameter above surface | 18 mm |
| Installation | built-in |
| Sales packaging | plastic bag |
| Quantity per package | 1 |
| Sales unit | 1 |
|---|---|
| Width packaging | 8 cm |
| Length packaging | 10 cm |
| Height packaging | 2 cm |
| Gross weight | 0.005 kg |
| Quantity per box | 100 |
| Width box | 25 cm |
| Length box | 33 cm |
| Height box | 5 cm |
| Weight box | 0.493 kg |
| Quantity per export carton | 1000 |
| Width export carton | 40 cm |
| Length export carton | 59 cm |
| Height export carton | 59 cm |
| Weight export carton | 10 kg |
| Log in to view this information |
The shops listed below have HABA products in stock. Please call the shop in question to enquire whether the desired product is in stock.
Dutch
French
German